Pažangiausias gydymo metodas odontologijoje – dantų implantacija!


Šiandieninėje odontologijoje gydytojai savo pacientams gali pasiūlyti gana platų novatoriškų paslaugų asortimentą, kai, pasitelkus naujas technologijas, gydymo metodus bei žinias, galima išspręsti netgi didžiausias dantų priežiūros problemas. Viena tokių paslaugų, plačiai taikoma šiuolaikinėje odontologijoje, yra dantų implantacija. Dantų implantai buvo sukurti tam, kad, žmogui praradus natūralų dantį, būtų galimybė jį atkurti ir išlaikyti. Apie dantų implantaciją, jos eigą ir apie kaulinio audinio atstatymą pasakoja Kauno Implantologijos Centro burnos ir veido žandikaulių chirurgas Dainius Razukevičius.

Dantų implantacija – tai vienas ryškiausių pasiekimų odontologijos praktikoje, kai žmogui, netekussavųjų dantų, suteikiama alternatyva atstatyti juos implantuojant. Pats danties implantas mokslinėje literatūroje apibūdinamas kaip dirbtinė danties šaknis, leidžianti formuoti galutinį danties atstatymą. Konkrečiau, tai mažas sraigtelis,  įsukamas į žandikaulio kaulą, tokiu būdu tapęs tikrosios danties šaknies pakaitalu.

Implantacijos procedūra yra reikalinga pacientui visų pirma, jeigu jis yra netekęs bent vieno danties. Taip pat patartina susimąstyti apie dantų implantus, jeigu turimi išimami dantų protezai nepatogūs, juos dažnai reikia taisyti dėl kaulo tirpimo ir jaučiant kitus nemalonius pojūčius

Implantų sriegti nerekomenduojama jaunesniems nei 18 metų pacientams. Esminė sąlyga, kad sriegiant implantą pakaktų kaulinio audinio.

Pakalbėkime apie pagrindines dantų implantų funkcijas. Atstačius dantis implantais, pagerėja kramtymo funkcija. Daugelis žmonių atsikrato komplekso, kai baiminamasi, jog išimamas dantų protezas iškris valgymo ar pokalbio metu. Dar viena svarbi implantacijos funkcija yra nuosavų dantų kietųjų audinių tausojimas, t.y. galima atstatyti tiek vieną prarastą dantį, tiek visą jų eilę, taip nepažeidžiant šalia esančių sveikų dantų.

Pirmasis gydytojo specialisto darbas prieš pradedant gydymą yra tinkamas ir kokybiškas gydymo suplanavimas. Tai labai svarbus momentas dantų implantacijoje, kadangi implantacija yra invazinė procedūra. Todėl būtina atlikti detalią paciento analizę, įvertinti įvairius faktorius, aplinkybes. Pacientui yra sudaromas individualus gydymo planas, kuris atspindi visą gydymo eigą.

Dantų implantacijos procedūra, tinkamai pasiruošus visai gydymo komandai, netrunka ilgai. Procedūros trukmė dažnai priklauso nuo to, kiek implantų yra dedama ir kuriose konkrečiose vietose jie bus dedami. Apytiksliai paprasta implantacijos procedūra trunka 30 – 60 min. O visas gydymo implantais kursas trunka nuo 1 iki 6 mėnesių.  Tai kiekvieno paciento individualus atvejis.

Dantų implantacija nėra skausminga procedūra, jos metu naudojamas vietinis nuskausminimas. Jaučiamas diskomfortas po procedūros daugumai pacientų yra minimalus. Kitą dieną po procedūros galima grįžti į ankstesnį gyvenimo ritmą. Po implantacijos reikėtų vartoti lengvą, nesunkiai kramtomą maistą,. Didelė dalis pacientų implantacijos procedūras toleruoja labai gerai, daugumai jų pakanka vietinės nejautros. Dažnai jau kitą dieną galima apsieiti be nuskausminamųjų vaistų.

Tačiau pasitaiko atvejų, kada dantų atstatymo implantais galimybė pacientams būna apribota. Taip nutinka todėl, kad nėra pakankamo kaulinio audinio kiekio implantui įsukti. Pacientui, netekus dantų, įvyksta žandikaulio kaulinio audinio aukščio ir pločio tirpimas, kuris sąlygoja nepakankamą kaulinio audinio kiekį implantui įsriegti. Tuomet būtina atstatyti kaulinį audinį. Ši procedūra atliekama tik tiems pacientams, kurių savas kaulinis audinys nėra pakankamas implantų įsriegimui. Atstatyti kaulinį audinį dažnai yra svarbu ne tik dėl estetinių priežasčių, bet ir tam, kad užtikrintume tinkamą implanto funkcionavimą ir ilgalaikį rezultatą. Savo kaulinio audinio gali pritrūkti dėl kelių priežasčių: periodontito ligos, ilgalaikio dantų netekimo, išimamų plokštelinių protezų nešiojimo ir kitų individualių kiekvieno organizmo savybių.

Svarbu įsidėmėti, kad gydymo implantais metu būtinas paciento ir gydytojo bendradarbiavimas, siekiant ilgalaikių ir maksimalių rezultatų. Po visų gydytojo atliktų procedūrų būtina užtikrinti burnos higieną ir namuose: reguliariai valyti ir skalauti dantis, nepalikti maisto likučių tarpdančiuose. Taip pat svarbu kas 6 – 9 mėn. atlikti profilaktinę apžiurą ir burnos higieną. Pacientui naudinga, kad dėl implantacijos galimybių konsultuoja šios srities specialistai ar gydytojai, turintys patirties burnos chirurgijoje. Visas procedūras, esant ribotai implantacijos galimybei (trūkstant kaulinio audinio), atliks tas pats gydytojas, ir tai užtikrins sklandžią gydymo eigą. Gerai suplanavus gydymą, pacientui implantacija tampa saugi ir patikima procedūra, kuri leidžia pasiekti gerų ilgalaikių estetinių ir funkcinių rezultatų.

 

Straipsnio autorius: kicklinika.lt

Komentarai